University of Alabama School of Law Award Listing

Student Name Course Title Semester View Award
Lauren M. Gaskins
Trademarks
Spring
2020
Lauren M. Gaskins
Business Bankruptcy (JD/LLM)
Spring
2020
Lauren M. Gaskins
Business Planning (JD/LLM)
Spring
2020
Alicia R. Gilbert
First Amendment Survey
Spring
2020
Mollie E. Gillis
Judicial Opinion Drafting
Spring
2020
Emily E. Hall
Compara Australian & American Law
Spring
2020
Thomas Hunter Hardin
Criminal Procedure: Post Conviction
Spring
2020
Elizabeth Grace Hembree
Domestic Violence Clinic (Class)
Spring
2020
Edward T. Hines
Oil and Gas Law
Spring
2020
Tamara Imam
Criminal Defense Clinic (Casework)
Spring
2020
Tatum L. Jackson
Legal Profession
Spring
2020
Danielle Karem
Business Bankruptcy
Spring
2020
Thomas D. Kirkpatrick
Estate Planning LL.M
Spring
2020
Nancy Gracen Klein
Securities Regulations
Spring
2020
Christopher S. Leah
Entrepreneurship Clinic (Casework)
Spring
2020
Reed B. Norris
Sales Law
Spring
2020
Chanmee Praise Oh
Legal Writing II -Sec 3 & 4
Spring
2020
Kenrick C. Parker
International Tax LL.M
Spring
2020
Julia M. Potts
Legal Writing II - Sec 5 & 6
Spring
2020
Alexandra O. Priester
Estate Planning
Spring
2020
Alexandra O. Priester
Estates & Trusts
Spring
2020
Lucy D. Scherff
First Amendment Survey
Spring
2020
Sarah M. Scogin Johnston
Corporate Tax Law LL.M
Spring
2020
Rusty G. Shellhorn
Mergers & Acquisitions
Spring
2020
Allen Slater
Democratic Institutions (Seminar)
Spring
2020
Jayme P. Smith
eDiscovery
Spring
2020
Christopher M. Sommers
Business Planning
Spring
2020
Alexander G. Spanos
Legal Writing II - Sec 5 & 6
Spring
2020
Gabrielle A. Sprio
Space Law
Spring
2020
Gabrielle A. Sprio
Real Esate Development Finance
Spring
2020
William A. Stoll
Gun Law (Seminar)
Spring
2020
Kyle B. Stuart
Legal Writing II -Sec 1&2
Spring
2020
Lita Waggoner
Health Care Liability
Spring
2020
Hugh A. Warren
Entrepreneurship Clinic (Class)
Spring
2020
Katherine J. Windle
Environmental Law II
Spring
2020
Alyssa A. Young
Children's Rights
Spring
2020
Charles C. Allenlundy
Spec. Topics: Immunity Doctrine (Seminar)
Fall
2019
Jonathan W. Atkinson
Decedents' Estates
Fall
2019
Sean G. Beadore
Int'l Environmental Law (Seminar)
Fall
2019
Marky E. Bingham
Real Property Security
Fall
2019
Aaron J. Blake
Spec. Topics: Statutory Interpretation
Fall
2019
John Wilson Booth
Torts
Fall
2019
Benjamin C. Bowles
Legal Profession
Fall
2019
Charles W. Brand
Torts
Fall
2019
Melanie Brown
Business Organizations
Fall
2019
Cade G. Brown
Legal Profession
Fall
2019
Alexander J. Bruening
Alternate Dispute Resolution
Fall
2019
Katelyn E. Carson
Criminal Law
Fall
2019
Clayton S. Carter
Entrepreneurship Clinic - Class
Fall
2019
Clayton S. Carter
Secured Transactions
Fall
2019

Pages